Kitap Neden Okumalıyız

Tarafından | 2018-05-04T18:44:31+00:00 Mayıs 4th, 2018|Bilgi|0 Yorum

Neden Kitap Okumalıyız?

Kitap okumanın önemi oldukça büyüktür şimdi ki gençliğimizin maalesef bu konudan biraz uzak durumda olduğunu söyleyebiliriz. Tarih boyunca sahip olunmuş olan bilgiler tüm yeni nesillere aktarılması adın kitaplara yazılmış ve saklanmıştır. Bu yüzdendir ki neden kitap okumalıyız dediğimizde eski tarihlerde yazılmış olan tüm yazılar sayesinde yaşamış oldukları hayatı ve toplumun neler yaptığını bizler daha iyi anlayabiliyoruz.

Kimlerin yaşadıklarını ne gibi işler yapıldığını bizler bırakılmış olan kitaplar ile bilgi edinmekteyiz. Kitaplar çeşitli amaçlar ile insanlığa olan hizmetini sürdürmektedir. Bazı kitaplar bizleri buradan alır bazı alemlere götürürken kimi kitap ise bizi büyük bir maceranın içerisine sokar. Bir çok kitap türü vardır. Öykü, Roman, mesleki terimler, tanımların yer aldığı kitaplar, okul kitapları, devlet kitapları, tarih kitapları gibi bir çok çeşit bulunmaktadır. Bizlerin de tabi ki daha iyi bir gelişim göstermesi için kitapları okumamız şarttır.

Neden kitap okumalıyız soruna en güzel cevaplarından birisini bir yazar şöyle demiştir. Beyin vucudumuzun en tembel ve en çalışkan organıdır. Beyninizi çalıştırmak için bol bol kitap okuyunuz.”

Neden kitap okumaliyiz

Bir çok kişi kendisini geliştirebilmek için kitap okumakta, bir şeylerin bilgisine sahip olmak gibi bir çok kitap tercih edilerek okunabilmektedir. Ülke gelişmişlik göstergesi olarak en başta kitap okuma oranı ile ölçülmektedir. Bu oran aynı şekilde geçmiş tarihinde neler olduğunu neler yapıldığını Tarihte bilge olan bir çok insan bırakmış oldukları kitaplar ile bizlere tarih boyunca yol göstererek yeni nesillere bilgi bırakmıştır. Nesilden nesillere aktarılmakta olan bir konu ile kitap hayatımızda bir çok bilgiye sahip olabileceğimiz tek gerçeğimiz olabilmektedir.

Kitaplar bilgini gücünü tamamen içinde barındırmaktadır. Bir çok kişi tarihte aramış olduğu bilgilere kitaplar yardımı ile ulaşmış ve ulaşmaya devam etmektedir. Kitaplar bizlere doğru yönleri göstermekte olan en faydalı olan değerler olmaktadır. Unutmayınız ki söz uçar yazı kalır tarihimizi de bizler bu şekilde öğrenmişizdir ve öğrenmeye devam etmekteyiz.

Yazar :

Yorumunuzu Yazın