Ana Sayfa / Bilgi / 2015 Saatler Ne Zaman İleri Alınacak

2015 Saatler Ne Zaman İleri Alınacak

Saatler Ne Zaman İleri Alınacak 2015
Her sene uygulamaya sokulan kış ve yaz saati uyarlaması ne hikmetse her sene son kez uygulanıyor dense de hala daha bir son bulmamıştır. Saatlerin ileri ve geri alınması durumunun asıl amacı gün ışığından daha fazla yararlanılması için olup aynı zamanda enerji tüketiminde ciddi tasarruf yapılması düşünülmüştür.

Yaz saati uygulaması tarihte Benjamin Franklin uygulamaya sokmuş ve o günden bugüne kadar sürekli bir şekilde devam etmektedir. Amaç sadece gün ışığından daha fazla yararlanılmasıdır.Okul ve işten çıkanlar için bu daha çok düşünülerek uygulanmaktadır. 2015 yılında saatler yaz saati olarak bir saat ileri alınacak olup buda 29 Mart 2015 yılında alınacak olmaktadır.

yaz-saati-uygulamasi

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir