Ana Sayfa / Bilgi / 2019 Ramazan Ne Zaman Başlıyor?

2019 Ramazan Ne Zaman Başlıyor?

2019 Ramazan Ne Zaman Başlıyor?

Bilindiği gibi 11 ayın sultanı olan Ramazan bu senede geldi kapımızı çaldı diyebiliriz.Özellikle yaz aylarına gelmesi oldukça zor olacağının habercisi olmaktadır. Ramazan İslam alem tarafından en kutsal aylardan birisi olmaktadır. Bir çok kişi 2019 yılı Ramazan ne zaman başladığını düşünmektedir ki bu konu hakkında sizlere bilgiler sunacağız.

“3 Ayların Sultanı Ramazan 4 Mayıs 2019 tarihinde başlamaktadır. 4 Haziran Arife Ramazan Bayramı ise 5 – 6 – 7 Haziran 2019 dir.”

Bu sene yani 2019 yılı Ramazan 4 Mayıs 2019 günü başlamaktadır. 5-6-7 Haziran 2019 günü ise Ramazan Bayramının başlangıcıdır. Yaz aylarına gelmesinden ötürü şimdiden oruç tutacak olan vatandaşlarımıza Allah sabır dileriz ki Allah’ın izni ile oruçlarını kazasız belasız tamamlarlar. Ramazan ayında hasta olanların çok dikkat etmesi gerektiğini uzmanlar söylemektedir ilaç içmesi gereken kişiler olsun sağlığını korumak adına oruçtan uzak durmaları söylenmektedir.Tabi ki de sağlığını iyi durumda ise orucunuzu tutup ibadetlerinizi yerine getirmeniz iyi olacaktır. Oruç tutamayacak olan vatandaşlarımı ise fidyelerini vermesi gerekmektedir.

Biz Müslümanlara oruç tutulması farz kılınmıştır ki ibadetlerimiz arasında yer almaktadır. Sağlığınız iyi durumda ise orucunuzu tutarak bu mübarek ayı bitirmelisinizdir. Aksi halde sağlıklı olup bu ay orucunuzu tutmaz iseniz oldukça büyük günah işlemiş olursunuz.Sağlıklı iseniz ibadetinizi bu ay yerine getirmenizi tavsiye ederiz.

Yukarıda da Ramazan ayı bu sene Haziran ayına denk gelmekte ve hava durumu konusunda sizlere kötü bir haber vereceğiz gerçekten çok sıcak olacağı söylenmektedir. Allah tüm Müslümanlara bu ay boyunca güç kuvvet versin ve ibadetlerini yerine getirsin ki emin olun Allah sabrını ve kolaylığını verecektir yeter ki bizler ibadetlerimizi,görevlerimizi yerine getirelim.

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir