Ana Sayfa / Soru Cevap / Başarılı Olmak İçin Zeka mı Önemli Çalışmak mı?

Başarılı Olmak İçin Zeka mı Önemli Çalışmak mı?

Başarılı Olmak İçin Zeka mı Önemli Çalışmak mı?

Günümüzde düşünülmesi için kafa yoramadığımız konulardan birisi olan başarılı olabilmek için zekamı ,çalışmak mı önemli sorusu peki sizce nasıldır.Başarılı olmak için aslında ikisine de ihtiyacınız olmaktadır. Tabi ki bu iki durumu kıyasladığımız da ise çalışkan olmak başarılı olmak için çok daha önemli olmaktadır.

Bir çok kişinin zekası üstün çok iyi olabilir nacak bu kişiler zekalarını olumlu yönde olumlu şekilde kullanamazlar ise başarılı hiç bir şekilde olamazlar ki bu zekalı olmak başarılı olmak anlamına gelmemektedir. Ne zeki insanlar var çalışmıyor e bunlar nasıl başarılı olacaklar. Dünyadan bir örnek verecek olursak seri katillerin her biri neredeyse üstün zekalı olmaktadırlar. Bu oldukça büyük bir sorun olmaktadır ki zekasını olumlu yönde kullanamayan insanlar başarılı olamamaktadır.Zeka daima olumlu yönde kullanılmalıdır. Çalışkan insanın ise hayattaki tam olarak amacı her zaman başarılı olmaktır.

Çalışan, çalışmayı seven insan her zaman istediklerine ve amaçlarına ulaşabilmektedir. Çalıştıkları verdikleri bu emeğin karşılığında ise başarılı olmamaları için hiç bir engel yoktur. Başarılı olmak için zekadan önce çalışkan olmak daha önemlidir.

caslimak

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

sürme çekmenin faydaları

Sürme Çekmenin Yararları

Sürme Çekmenin Sağlığımız Açısından Yararları Sürmenin sağlığa oldukça yararı olduğunu biliyor muydunuz? Sürmenin ne iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir