Ana Sayfa / Soru Cevap / Basketbolu Bulan Kim

Basketbolu Bulan Kim

Basketbolu Bulan Adam

Basketbol oyunu ilk olarak 1891 yılında bir spor eğitimcisi olan James Naismith tarafından bulundu.O tarihte ilk olarak üç metre boyuna asmış oldukları bir şeftali sepeti içerisine topu sokmaya çalışıyorlardı.

James Naismith basketbolu bir kış günü öğrencilerini dışarı çıkaramayarak kapalı salona soktu ve üç metre yüksekliğe asmış olduğu sepete topu atmalarını istedi bu şekilde başlayan basketbol 1906 yılında daha da geliştirilerek günümüzdeki pota,çember ve iki rakip takımın oynadığı bir eğlenceli spor müsabakalarına döndü.

Kısaca yazmamız gerekirse 1891 yılında Massachusetts Springfield de YMCA Spor Okulunda öğretmenlik yapan James Naismith tarafından bulunmuştur.

basketbol-icat

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

sürme çekmenin faydaları

Sürme Çekmenin Yararları

Sürme Çekmenin Sağlığımız Açısından Yararları Sürmenin sağlığa oldukça yararı olduğunu biliyor muydunuz? Sürmenin ne iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir