Ana Sayfa / Bilgi / Benjamin Franklin Hizmetleri Nelerdir

Benjamin Franklin Hizmetleri Nelerdir

Benjamin Franklinin İnsanlığa Hizmetleri
Adını tarihe yazdırmış olan isimlerden birisi olan Benjamin Franklin 17 Ocak 1706 yılında dünyaya gelmiş olup 17 Nisan 1790 yılında 84 yaşında iken hayatını kaybetmiştir. Kendisi mucit,bilim adamı,siyasetçi,yazar aynı zamanda diplomattır. Bir çok alanda kendi geliştirmiş ve yenilemiştir.

Franklin her ne kadar okul hayatını küçük yaşlarda sonlandırmış olsa da bir insan anca bu kadar kendini geliştirebilirdi diye düşünmeden edemiyoruz.Okulunu bıraktıktan sonra gazete yazarlığına başladığı ve şekilde iş hayatını açıldı.Elektrik devrelerine de büyük ilgi duymaktaydı ki bunun sonucu bir çok araştırma buluşa kendisini itmiştir.

Benjamin Franklin Hizmetleri
Öncelikli olarak yukarı da da dediğimiz gibi elektriğe olan ilgisi kendisini araştırmalara itmiştir ve bunun sonucu Paratoner, çift odaklı gözlük, yaz saati, kilometre sayacı, soba gibi icatlara imza attığını söyleyebiliriz.İnsanlığa büyük hizmetleri olmuştur.

Her sene uygulamış olduğumuz yaz saati uygulaması Benjamin Franklin tarafından icat edilmiş olup dikkatleri çekmiştir.Gün ışından daha fazla yararlanabilinmesi amacı ile uygulanmaktadır.İnsanlar tarafından diğer bir dikkat çeken icadı ise yıldırımsavar olmuştur.

benjamin-franklin-hizmetleri

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir