Ana Sayfa / Bilgi / Canlılar Yaşamlarını Sürdürebilmeleri İçin Nelere İhtiyacı Var

Canlılar Yaşamlarını Sürdürebilmeleri İçin Nelere İhtiyacı Var

Canlılar Yaşamları İçin Nelere İhtiyaç Duyar
Canlı olan tüm varlıklar yaşamlarını sürekli sürdürebilmeleri için gereksinim duydukları ihtiyaçları olmaktadır. Başlıca yaşam için gerekli olanlar ise hava,su yiyecek olmaktadır.Bunlar canlıların temel kaynakları olmaktadır.Bunlardan birisinin olmayışı demek canlıların yaşamlarını daim ettiremez anlamına gelmektedir.

Su: Canlılar için en önemli gereksinimlerden birisi olup su olmazsa dünya olmaz yani dünyada yaşam kaynağı olmaz. Su olmadan bir insan 2-3 gün yaşamlarını sürdürebilirler ki bu bile fazla olmaktadır.Çünkü canlıların vücudu %70 su ile kaplı olmasından ötürü su olmadan yaşam olmaz.

Hava: Nefes alıp vermemiz olup oksijene ihtiyaç duymaktayız buda havada olmaktadır.Bir insan nefes alamadığında dakikalar içerisinde hayatını kaybeder ne bir gün ne iki dakikalık olay olmaktadır.Yemek ve su olmadan belki bir süre yaşamımızı sürebiliriz ki havasız oksijensiz asla bu olamaz.

Beslenme: Canlılar yaşamlarını sorunsuz sağlıklı bir şekilde sürebilmesi için yemeğe ihtiyaç duymaktadır.Bir insan yemek yemeden 30-40 gün kadar dayanabilir canlının su ve havadan sonra en son ihtiyaç duyduğu maddelerden birisi olmaktadır.Su olduğu yerde yemek yemeden uzun süreli dayanabilirsiniz.

canli-yasami

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir