Ana Sayfa / Genel / Çanta Seçiminde 5 Önemli Kriter

Çanta Seçiminde 5 Önemli Kriter

Çanta Seçiminde Dikkat Etmemiz Gereken Kriterler

Bugün sizlerle modanın, şıklığın, ortamlarda ayırt ediciliğin en önemli unsurlarından olan çantalarınızı seçiminde nelere dikkat etmeniz konusunda bilgiler vereceğiz. Sizler de kendi kişisel görüşlerinizi yorum olarak lütfen belirtiniz!

Bayanların vazgeçilmezleri arasında şüphesiz çanta aksesuarlarıdır. Her kıyafete göre farklı renk renk, model model çantalar kadınların koleksiyonu oluşturmaktadır.

Peki, ama çanta seçerken nelere dikkat edilmeli?

Nasıl bir çanta alırsak daha rahat ederiz hem de şık görünürüz? Tüm bu soruların daha doğrusu sorun haline gelmiş soruların cevabını modacılar 5 önemli detayda incelemektedir.

Çanta Seçimi modacılar için en önemli 5 detay;

1)Çantanın Ebatı
2)Çantanın Bölümleri
3)Çantanın Yapıldığı Materyal
4)Çantanın Rengi
5)Çantanın Fiyatı
Bu 5 detayı açıklayacak olursak;

Çantanın Ebatı; alacağınız çantanın boyutu çok önemlidir. Size ihtiyacınız olan her gün yanınızda taşıdığınız eşyalarınız mutlaka alacağınız çantaya sığabilmelidir. Bu günlük çanta seçimi için geçerlidir. Bu yüzden almaya karar verdiğiniz çantanın içine o eşyaları koyarak sığıp sığmadığına bakın. Böylece ”Boşuna aldım.” demiş olmazsınız.

Çantanın Bölümleri, seçtiğiniz çantanın bölümleri ne kadar fazla olursa; doğru orantılı bir şekilde aradığınızı bulmanız kolaylaşacaktır. Kapının önünde yarım saat anahtar bulmaya çalışmak istemiyorsanız fazla bölümlü olan çantalar alın.

Çantanın Yapıldığı Materyal; Çantanızı kolay kirlenmeyen ve daha dayanıklı materyallerden yapılmış olarak seçerseniz hem sizi bulunduğunuz ortamda zor durumda bırakmaz.Hem de birden bire çantanızın kopması sıkıntısı ile karşılaşmazsınız.

Çantanın Rengi; Çantanızın rengini belirlemeden önce dolabınızdaki giysi kombinlerinizin rengini iyi bilmelisiniz. Böylece her zaman rahatlıkla çantanızı kullanabilirsiniz.

Çantanın Fiyatı; Eğer sadece özel bir gün için kullanacağınız bir çanta alacaksanız fiyatta çıtanızı yükseltmeniz anlamsız. Ancak her zaman kullanabileceğiniz, dayanıklı ve şık bir çanta alacaksanız fiyatta esnek olabilirsiniz.
Tüm bu kriter ve açıklamalarına dikkat ederek hem şık hem rahat hem de kullanışlı bir çantaya sahip olabilirsiniz.

Çanta Alırken Kaliteli Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kullanılan malzemeyi kontrol etmelisiniz. En çok dikkat etmeniz gereken konu da çanta üzerindeki aksesuarların bağlantı noktalarının kalitesine bakılması gerekir. Ayrıca dikim hizalarının ve ek yerlerinin kalitesine bakılarak anlaşılabilir.

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

sorumluktan kacan insanlar

Sorumluluktan Kaçan İnsanların 15 Ortak Özelliği

Hepimizin Hayatında Varlar!  Sorumluluktan Kaçan İnsanların 15 Ortak Özelliği Herkesin hayatının bir köşesinde bu tarz insanlar vardır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir