Ana Sayfa / Teknoloji / Çözüldü ! Kurulumda NSIS Hatası Nasıl Çözülür

Çözüldü ! Kurulumda NSIS Hatası Nasıl Çözülür

NSIS ERROR Hatası Ve Çözümü

Uzun bir aradan sonra her yıl yaklaşık on milyon defa aranan kelime olan NSIS error hatası ve kurulumda NSIS hatası nasıl çözülür sorusu ve bir o kadar da karşılaşıldığını düşündüğüm bir sorunun nasıl kesin olarak çözüleceğini yazarak topluma faydalı olma gayesi taşıyan bu blogun yolda olduğunu hatırlatmak istedim. Bu yazıyı yazmamdaki amaç Gametolia’dan yeni çıkmış olan MARS oyununu kurarken bu hatayla karşılaşmış olmam ancak bu sorun yalnızca bu oyuna ait değil, Knight Online, Metin2 gibi pek çok oyunun kurulumunda da bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

NSIS error hatası daha çok kurulum sırasında çıkan bir sorundur ve buna müteakip genelde Setup dosyalarının açılması esnasında karşılaşılır. Sorunun kaynağını tam olarak öğrenemesek de yaptığım araştırmada Windows’un bölge-dil ayarları ile ilgili olmuş olabileceğini gördüm. Ancak tam emin değilim. Sorunun çözümünü aşağıya yazdım, bu çözüm tüm Windows sürümleri  için geçerlidir.

NSIS Error Çözümü!

Kurulumlardaki NSIS hatası nasıl çözülür?Nsis hatasının çözümü oldukça basit. Yapmanız gereken “başlat” simgesine basıp “çalıştır”dan ya da arama kutusundan “cmd” yazıp programı çalıştırmak. Ardından setup dosyasını açılan siyah ekranın üzerine sürükleyin. Dosyanın konumu oraya çıkınca bir boşluk bırakın ve “/NCRC” yazın, dikkat edin tırnak (“) işaretlerini yazmayın. Enter düğmesine bastığınızda kurulumunuz 5 dakika içinde başlar. Beklerken bu blogda ki başka bir yazıya da göz gezdirip genel kültür dağarcığınıza bir şeyler katabilirsiniz.

Sorunun çözümü bu kadar, başka sorun veya sorunun başka bir çözüm yolunu biliyorsanız yorum olarak ya da iletişim sayfamızdan bana ve diğer arkadaşlara bildirebilirsiniz.

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

logitech mouse

Logitech kablosuz mouselardaki bağlantı hatalaları

Logitech kablosuz mouselardaki bağlantı hatalaları her gün kullandığınız logitech mouse’unuzu bir açtığınızda fare imleçi oynatamadığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir