Ana Sayfa / Bilgi / Geçmişten Günümüze İletişim Araçları

Geçmişten Günümüze İletişim Araçları

Geçmişten Günümüze Gelen İletişim Araçları Nelerdir
Günümüz teknolojisinde sanırım iletişim ile ilgili artık bir problem olduğu düşünülemez desek yeridir.Artık iletişim alanında telefon ve bunun yanında İnternet büyük ilgi görmektedir.Telefonlar bile artık iletişim için yakın zamanda rafa kalkabilir.İnternet kullanımı ülkemizde ve dünyada daha da çoğaldıkça telefon kullanımı en aza inecektir.

Peki eskiden insanlar neler ile haberleşir haberleşmek için ne gibi yöntemler kullanırlardı.Bu haberleşme araçlarından kısa ve öz bir şekilde bahsetmek istiyoruz.

Tamtam ile haberleşme ise darbukalara benzemekte olup vurdukça ses çıkaran bu malzemeler ile haberleşme sağlanırdı.

Duman Eski iletişim araçları arasında öncelikli olarak duman ile haberleşmeden bahsetmek isteriz.Duman Kızılderililer tarafından keşfedilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır.Uzak mesafedeki kişilere haber göndermekteydi.

Posta güvercinleri de eski bir iletişim sistemi olup eski filmlerde daha hala görmekteyiz.Eğitilmiş olan güvercinlerin ayaklarına bağlanan notlar ile haberleşme sağlanmaktaydı.

Telgraf ile haberleşme zaman ile gelişine tekbnoloji yardımı ile teller kullanılmaya başlandı.Titreşim sayesinde karşı tarafa gönderilen sinyaller harf olarak kodlanırdı ve haberleşme sağlanırdı.

Telefon son olarak en iyi haberleşme araçları arasına girdi ve halen daha teknolojini gelişmesi ile telefon geliştirilmektedir.Telefon ile anlık olarak istediğiniz kişiye ulaşabilir hemen konuşabilirsiniz.Telefon dünyanın en iyi en vazgeçilmez icatlarından birisi oldu ve alternatifi yok gözüksede İnternet yolu ile haberleşme son yıllarda hızlıca gelişmeye başladığını söyleyebiliriz.

gecmisten-gunumuze-haberlesme

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir