Ana Sayfa / Bilgi / Geri Dönüşüm Nedir?

Geri Dönüşüm Nedir?

Geri Dönüşüm Ne Demek Kısaca
Tüm dünyada bir çok kez Geri Dönüşümün önemi duyurulmuş herkesin duyarlı olması istenilmiştir. Geri Dönüşüm tanımı ile amaçları için kullanılmış olup sonrasında bu maddelerin ayrıştırılarak tekrar geri kazanılmasına denilmektedir.Yani plastik,cam,kağıt,metal ve pil gibi ürünlerin ezme işlemleri gerçekleştirilir sıcak ateşlerde eritilerek tekrar kullanılması için işlenmesi olayıdır Geri Dönüşüm.Bu şekilde tasarruf yapılması düşünülmektedir.

Geri dönüşüm için ayrı çöp kapları veya kutular olmaktadır.Sizler atık maddelerinizi ayrıştırarak plastikleri bir kutuya diğer atıklarınızı diğer kutulara atmanız Geri dönüşüm olmaktadır. Geri dönüşüm özel kutuları olup her birine özel ayrılmış maddeler olup her şeyi yerli yerine atarsanız Geri dönüşüm yapmış olursunuz.

Fabrikalarda bu atık maddeler çeşitli kullanılan araçlar yardımı ile ayrıştırılırlar. Ve cisimler bir kaç işlemden daha geçtikten sonra tekrar kullanılmaya başlanır.

geri-donusum

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir