Ana Sayfa / Öğrenci Bilgiler / İletişim ve Haberleşme Araçları Nelerdir

İletişim ve Haberleşme Araçları Nelerdir

Haberleşme Araçları Nelerdir?

İki binli yılları teknoloji çağı olarak söylememiz en mantıklısı olacaktır.Teknoloji demek iletişim başta olmak üzere her alanda gelişme demektir. Haberleşme alanında günümüzde bir çok gelişim gösterdik kş en önemli iletişim araçları arasında şuan telefon ve İnternet olmaktadır. İnternet atık hemen hemen her evde var olup anında haberleşme araçları arasına girdiğini söyleyebiliriz.

Günümüzdeki İletişim ve Haberleşme Araçları Nelerdir dediğimizde akılı telefonların çıkması ile haberleşme alanı oldukça genişledi ve İnternet üzerindeki çeşitli siteler ve uygulamalar ile anlık haberleşme olsun kişilerin nerede olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Günümüzde aktif olarak tercik edilen haberleşme araçları telefon,telsiz,İnternet olmuştur.Daha önceden mektup ile haberleşme daha yaygındı o yerini telefondaki mesajlara bıraktı ve sonrasında şu günümüzde İnternet’e bıraktığını söyleyebiliriz. Haberleşme günümüzde o kadar çok ilerledi ki artık bundan sonra nasıl bir haberleşme imkanı sağlayacağımızı düşünemiyoruz bile çünkü akıllı telefondaki uygulamalar sayesinde ücretsiz olarak İnternet’in olduğu ortamda sesli ve görüntü konuşma yapabiliyoruz.Anında olan bu haberleşme yerini nasıl bir haberleşme alanına bırakacağını dört gözle bekliyoruz.

Günümüzdeki haberleşme araçları mektup,fax,internet,telefon,telsiz,radyo,televizyon,gazete gibi araçlar olmaktadır.

haberlesme-araclarigunumuzdeki haberlesme araclari

 

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kemik Çeşitleri Nedir?

Kemik Çeşitleri Nelerdir? İnsan vücudu toplam olarak 207 kemikten oluşmaktadır ve bu kemikleri meydana getirem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir