Ana Sayfa / Bilgi / Güzel Bir Ofis Kurmak İçin 5 Şey

Güzel Bir Ofis Kurmak İçin 5 Şey

Gerekli kuralları titiz ve nizami bir şekilde uygulayarak sizde güzel bir ofise sahip olabilirsiniz.

  1. Konum

Güzel bir ofis kurmak için gerekli şeylerden biri de ofisimizin kurulacağı konumdur.

Konumunuzu ofisin temasına göre gerekli araştırmalar yapıp seçmek gerekir. Konum seçmek ofis kurarken dikkat edilmesi gereken en önemli maddelerden biridir. Ofisinizi gayrimenkul firmalarıyla birlikte uygun yeri seçene kadar araştırın.

  1. Ofisin Bulunduğu Mekan Seçimi

Ofisinizin bulunduğu mekanı seçerken dikkatli olmanız gerekir. Öncelikle bir liste oluşturun ve ofisinizde kaç kişinin çalışacağı, çalışan kişilerin bulunacağı yerler gibi kriterleri belirlemeniz gerekiyor. Ofisinizin bulunduğu mekanın rahat ferah olması gerekir ki bu sizi ve çalışanlarınızı olumlu etkileyecek ve işinize odaklanmanızı sağlayacaktır. Mekanı seçmeden önce ofisin etrafındaki esnaflara sorabilirsiniz.

  1. Mobilya, Masa Ve Koltuk Seçimleri

Ofisinize konum ve mekan belirledikten sonra ofisinize mobilya malzemeleri satın almanız gerekiyor. Bu malzemeleri alırken ofisinize ne kadar bütçe ayırdığınızı da göz önünde bulundurarak alışveriş yapmalısınız. Alışveriş yaparken alacağınız ürünlerin rahatlığına, kullanışlı olmasına ve özellikle mekanın genişliğine göre büyüklük seçmeniz gerekmektedir. Koltuk veya sandalye seçiminde ise bütçenizi biraz daha artırabilirsiniz çünkü vaktinizin çoğunu o koltuk veya sandalyede geçireceksiniz bu yüzden rahat ve kullanışlı ses çıkarmayan koltuk veya sandalye seçmeniz gerekmektedir. Masa seçerken ise yeterince büyük ve sağlam masalar almaya dikkat edin.

  1. Ofis İçin Bilgisayar Ve Teknolojik Aletler

Ofisinizi kurarken bilgisayar ve teknolojik aletlerin seçimini yaparken çok dikkatli ve titiz olmanız gerekir. Öncelikle kuracağınız ofisin temasına göre bilgisayar seçimi yapmalısınız. Bilgisayara inanılmaz paralar vermeye hiç gerek yok. Bilgisayar seçimi yaparken yapacağınız işi göz önünde bulundurun ve bilgisayarı hazır olarak mağazadan almak yerine ihtiyacınıza göre bilgisayarcıya sorup parçaları buna göre alıp yine bilgisayarcı ile birlikte ofis bilgisayarınızı toplayabilirsiniz. Teknolojik Aletlere gelecek olursak mutlaka ofisinizde faks ve yazıcı bulunması gerekir. Bu bileşenleri alırken yine kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler almaya çalışın.

  1. Ferahlık Ve Temizlik

Bu madde çok önemlidir ki hem sizin hem de çalışanlarınızın mutlu ve daha verimli çalışmasına olanak sağlayacaktır.

Ofisinize ferahlık katmak için camları, perdeleri ve ışıklandırmayı iyi seçin. Yine iyi çalışmanıza olanak sağlayacak olan temizliğe de önem vermek gerekir. Ofisinizi temiz tutmak için bir temizlik şirketiyle anlaşmakla birlikte iyi firmalar seçmek önemlidir.

 

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir