Ana Sayfa / Sağlık / Hamilelere Kabızlık İçin Ev İlaçları

Hamilelere Kabızlık İçin Ev İlaçları

Hamilelik Sırasında Tedavi İçin Kabızlık Ev İlaçları

Hamilelik, vücudunuzda meydana gelen bir çok değişikliği beraberinde getirir ve 40 haftalık hamilelikte yaşayacağınız bir dizi semptom vardır. Kabızlık; hamilelik sırasında bir çok kadının karşılaştığı problemlerden biri olduğundan kabızlık ve hamilelikle aynı şekilde devam eder. Tıbbi ilaçların yanı sıra ev ortamında da oluşturabileceğiniz tedavi amaçlı ilaçlar hazırlayabilirsiniz. Doğal olarak hazırlayabileceğiniz kabızlık tedavisi ilaçlarını paylaşmış olduğumuz tarifleri uygulayarak tedavi olabilirsiniz. Bağırsakları düzenli olarak geçmekte zorlandığınız bir duruma işaret eder. Bunun nedeni, hamilelik sırasında gerçekleşen ve su tutulumu nedeniyle oluşan hormonlarda meydana gelen muazzam değişikliklere bağlanmaktadır. Bebek rahim içinde büyüdükçe, sindirim sisteminiz kabızlık için başka bir neden olan ortaya çıkan değişimle işbirliği yapamayabilir. Bir kadın hamilelik sırasında herhangi bir zamanda kabızlık çekebilir ve bu da rahatsızlığa neden olabilir. Hamilelik sırasında denenebilecek birkaç kabızlık tedavisi vardır. Her şeyden önce, bol su içtiğinizden ve susuz kalmanın hidralleştiğinden emin olmanız gerekir. Sabah aç karnına çıkıp bir süre etrafta dolaşır çekmez 2 bardak su almalısınız.

hamilelerde kabızlık ev ilaçları

Ayrıca hamilelik kabızlığı sağladıkları için özellikle bol miktarda lifli ve sulu olan çok fazla meyve yemeyi de yemelisiniz. Bu meyveler arasında birkaç isim vermek için portakal, muz, erik ve üzüm bulunur ve bağırsak hareketlerini geliştirirler. Ayrıca, size bol miktarda enerji, gerekli besin maddeleri ve kabızlık tedavisinde yardımcı olacak meyve ve sebzelerden hazırlanan çok fazla meyve suyu ve çorba var. Bir başka etkili gebelik kabızlık tedavisi zencefilin günlük beslenmenize mümkün olduğunca zencefil eklemesini ve zencefilin yiyeceklerin uygun sindirimine yardımcı olmasını ve ayrıca gaz ve asitliği ile ilgili problemleri tedavi etmenize yardımcı olur. Benzer şekilde, sorunu hafifletmek için zencefil çayı bile hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, kabızlığı önlemek için belirli gıdaları elimine ettiğinizden emin olmalısınız. Bunlar nişastalı gıdalar, peynir, mısır, kızarmış ve benzeri yiyecekleri içerir. Bebeğinize son derece zararlı olabileceğinden ve gereksiz komplikasyonlara neden olabileceğinden, doktorun reçetesi olmadan herhangi bir ilaç almamaya dikkat edin. Karnınızdaki krampları hissettiğinizde, her iki tarafa da uzanmayı deneyebilirsiniz.

Ev ortamında kabızlık için tedavi amaçlı karışımlar ve meyveleri özetleyecek olursak; Portakal, muz, erik, üzüm, zencefilli besinler, nişastalı gıdalar, peynir, mısır, kızarmış gıdalar,

hamilelerde kabızlık ev ilaçları

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Akupunktur endometriozis

Gebelikte Böbrek Hastalığı

Gebelikte Böbrek Hastalığı dünya çapında milyonlarca insan böbrek hastalığından etkilenmektedir, ancak iyi haber, bunların teşhis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir