Ana Sayfa / Soru Cevap / Havanın Canlılar İçin Önemi

Havanın Canlılar İçin Önemi

Canlılar İçin Havanın Önemi Kısaca
Yeryüzünde canlılar yaşamlarını sürebilmeleri için havaya ,oksijene ihtiyacı olmaktadır. Hava insanlar,hayvanlar bitkiler ve böcekler yaşamlarını sürebilmektedirler. Hava olmadan yeryüzünde bir yaşam düşünülemez ki öyle bir şey ki balıklar bile denizler yaşamlarını almış olduğu oksijen ile sürdürebilmektedir.

Havanın kirli olması canlıların yaşamlarını tamamen etkileyebilmektedir. Hava kirliliği bir çok ciddi hastalıkları peşinde getirmekte olup yaşam kalitemizi ve yaşam süremizi düşürmektedir. Havanı kirlenmesi ile canlılarda solunum yetmezliği, dolaşım sistemlerine zarar verir,çevreye zarar vermekte olup çevreye gelecek her bir zarar biz canlılarıda çok ciddi derecede etkilemektedir.

Hava biz canlılar için çok önemli olup havanın kirlenmesini önlemek için bir çok önlem alınabilmektedir.Ormanları korumak, sanayi tesislerini sürekli denetlemek gibi bir çok görevi yerine getirebiliriz.

havanin-canlilar-icin-onemi

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

sürme çekmenin faydaları

Sürme Çekmenin Yararları

Sürme Çekmenin Sağlığımız Açısından Yararları Sürmenin sağlığa oldukça yararı olduğunu biliyor muydunuz? Sürmenin ne iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir