Ana Sayfa / Bilgi / Kategoriler ve Etiketlerde 404 (sayfa bulunamadı) hatası

Kategoriler ve Etiketlerde 404 (sayfa bulunamadı) hatası

Kategoriler ve Etiketlerde 404 (sayfa bulunamadı) hatası WordPress kullanınca dert bitmiyor tabii, her seferinde başka bir yeri pırtlıyor neresinden tutsak elimizde kalıyor. En son, 5 dakika önce, daha önce de karşılaştığım bir sorun ile tekrar yüz yüze geldim. Kategori ve etiket sayfalarına (linklerine – urllerine) tıklayınca 404 sayfa bulunamadı hatası veriyordu.

404 Hatasının Çözümü Nedir?

404 hatasının çözümünü geç de olsa hatırladım. WordPress’te kategori ve etiket linkleri 404 hatası vermeye başladığında tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi küçük bir rest atmak ya da geri boşaltım yapmak gerekiyor. Başka bir deyişle ameliyat esnasında doktorun terini almaya benziyor.

404 hata kodu

Bu sorun eklentilerinizden ya da temalarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Ama buna sebep olan -benim bildiğim tek eklenti- Multi-page Toolkit‘dir. Önce bu eklenti sisteminizde yüklüyse pasifleştiriyoruz, değilse tüm eklentilerinizi pasifleştirmelisiniz.

WordPress’in permalinks yani kalıcı bağlantı ayarları bölümüne giriyoruz (Wp-admin/ayarlar/permalinks). Hemen ardından ‘Genel ayarlar’ kısmından varsayılanı seçiyoruz. Tekrar eski haline getirdikten sonra sorunun düzelmiş olduğunu göreceksiniz.

Multi-page Toolkit’e benzer sizin tespit ettiğiniz, bu soruna/hataya neden olan bir eklenti/tema varsa yorum olarak paylaşıp, topluma faydalı bireyler olabilirsiniz Kategoriler ve Etiketlerde 404 (sayfa bulunamadı) hatası

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir