Ana Sayfa / Bilgi / Kitap Neden Okumalıyız

Kitap Neden Okumalıyız

Neden Kitap Okumalıyız?

Neden kitap okumalıyız kitap okumanın önemi oldukça büyüktür şimdi ki gençliğimizin maalesef bu konudan biraz uzak durumda olduğunu söyleyebiliriz. Tarih boyunca sahip olunmuş olan bilgiler tüm yeni nesillere aktarılması adın kitaplara yazılmış ve saklanmıştır.

Kimlerin yaşadıklarını ne gibi işler yapıldığını bizler bırakılmış olan kitaplar ile bilgi edinmekteyiz. Kitaplar çeşitli amaçlar ile insanlığa olan hizmetini sürdürmektedir. Bazı kitaplar bizleri buradan alır bazı alemlere götürürken kimi kitap ise bizi büyük bir maceranın içerisine sokar. Bir çok kitap türü vardır. Öykü, Roman, mesleki terimler, tanımların yer aldığı kitaplar, okul kitapları, devlet kitapları, tarih kitapları gibi bir çok çeşit bulunmaktadır. Bizlerin de tabi ki daha iyi bir gelişim göstermesi için kitapları okumamız şarttır.

Neden kitap okumalıyız soruna en güzel cevaplarından birisini bir yazar şöyle demiştir. Beyin vucudumuzun en tembel ve en çalışkan organıdır. Beyninizi çalıştırmak için bol bol kitap okuyunuz.”

Neden kitap okumaliyiz

Bir çok kişi kendisini geliştirebilmek için kitap okumakta, bir şeylerin bilgisine sahip olmak gibi bir çok kitap tercih edilerek okunabilmektedir. Ülke gelişmişlik göstergesi olarak en başta kitap okuma oranı ile ölçülmektedir. Bu oran aynı şekilde geçmiş tarihinde neler olduğunu neler yapıldığını Tarihte bilge olan bir çok insan bırakmış oldukları kitaplar ile bizlere tarih boyunca yol göstererek yeni nesillere bilgi bırakmıştır. Nesilden nesillere aktarılmakta olan bir konu ile kitap hayatımızda bir çok bilgiye sahip olabileceğimiz tek gerçeğimiz olabilmektedir.

Kitaplar bilgini gücünü tamamen içinde barındırmaktadır. Bir çok kişi tarihte aramış olduğu bilgilere kitaplar yardımı ile ulaşmış ve ulaşmaya devam etmektedir. Kitaplar bizlere doğru yönleri göstermekte olan en faydalı olan değerler olmaktadır. Unutmayınız ki söz uçar yazı kalır tarihimizi de bizler bu şekilde öğrenmişizdir ve öğrenmeye devam etmekteyiz.

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir