Ana Sayfa / Soru Cevap / Kuru Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Kuru Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Kuru Cilt Temizliği

Kuru ciltli insanlarımızın ciltleri diğerlerine nazaran daha narin ve daha detaylı bir bakım istemektdir. Doğru bakımın yapılması gerekmekte olup kuru ciltler hassas olduklar için daha çabuk yaşlanmaya neden olmaktadır.Kuru cilt bakımı ayrı olup oldukça düzenli yapılmalıdır.

Cilt kuruluğunu yüzünüzde oluşan beyaz çatlaklardan pul gibi dökülmelerinden daha iyi anlayabilirsiniz.Bunun nedeni ise soğuk ve sıcak hava değişimlerinin olması ile cildinizi etkilenmesinden dolayıdır.

Kuru cilde sahip kişilerin önceli su ile ciltlerini temizlemesi öneli olmaktadır.Bunun nedeni ise kuru cilt kendi suyunu tamamen götürmektedir.Kuru cildinizin temizliği için önerilenler süt ile temizlenmesidir.Kuru cildinize en iyi bakımı yapacak olan süt olup ayrıca makyaj temizleme süt ürünleride kullanabilmektedir.Bir pamuğa sütü az dökünüz ve kuru cildinize iyice yediriniz.Ayrıca kuru cilt için gül suyu da önerilmektedir.

kuru-cilt

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

sürme çekmenin faydaları

Sürme Çekmenin Yararları

Sürme Çekmenin Sağlığımız Açısından Yararları Sürmenin sağlığa oldukça yararı olduğunu biliyor muydunuz? Sürmenin ne iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir