Ana Sayfa / Teknoloji / Logitech kablosuz mouselardaki bağlantı hatalaları

Logitech kablosuz mouselardaki bağlantı hatalaları

Logitech kablosuz mouselardaki bağlantı hatalaları her gün kullandığınız logitech mouse’unuzu bir açtığınızda fare imleçi oynatamadığını mı gördünüz? Hem de mouse’unuzun üzerindeki bağlantı ışığı yandığı halde. Bu sorunla ben de geçtiğimiz gün karşılaştım. Benim faremin markası logitech m505‘ti geçtiğimiz aylarda Teknosa’dan aldığım Toshiba laptopu alırken vermişlerdi. Teknik servisi arayıp dakikada 40 kuruş kaybetmektense kendim bu sorunu çözebilirim dedim ve çözdüm.

Önce pili bitmiştir diye yeni pil aldım. (Duracell piller 16 aydan fazla dayanabiliyor, tavsiye ederim.) Ancak sorun bu değilmiş. Napsam diye düşündüm, tam o anda yüce Google’a sormak aklıma geldi. “Logitech mouse çalışmıyor” diye arama yaptıktan sonra, yazılmış tüm cevaplar bir reset düğmesinden bahsediyor ancak logitech m505 markalı farelerde böyle bir tuş yok.

Sorunu ingilizce olarak arattım, logitech‘in yardım sayfasında daha önceden sorulmuş olduğunu gördüm. Logitech mühendisleri, set point programının alt programı olan Unifying yazılımını yüklememi ve bu sayede sorunun çözülebileceğini yazmışlar. Aynı dedikleri gibi yaptım işletim sistemime göre (Windows 7 kullanıyorum) set point‘in son sürümü olan 6,32’i kurdum ve Unifying programını çalıştırdım. Önce bir tarama yapan program mouse’u açıp kapatırdı ve bu arada da yazılıma reset attı. Fareyi artık oynatabiliyordum. Bu zorlu yolculuğu okuyan herkese teşekkür ederim. Umarım herkesin işine yarar.

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Çözüldü ! Kurulumda NSIS Hatası Nasıl Çözülür

NSIS ERROR Hatası Ve Çözümü Uzun bir aradan sonra her yıl yaklaşık on milyon defa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir