Ana Sayfa / Bilgi / Matbaa İcadı Olmadığı Zaman Durum Nasıldı

Matbaa İcadı Olmadığı Zaman Durum Nasıldı

Matbaa İcadı Neyi Değiştirdi?

Matbaa İcadı bulunmadığı zamanlar bir çok kitap ve yazılar her zaman yazılmaya devam etti fakat bunlar kitaplara elle yazılıyor ve oldukça büyük zahmet çıkmasının yanı sıra yazılan ve paylaşılan bilgiler kısıtlı oluyordu.

Matbaa İcadının sonra günümüzde kitapların dağıtımı bilginin diğer ülkeler arasında paylaşımı hızlandı ve teknoloji günden güne gelişerek çok büyük bir önemi haline geldi.

Matbaacılık ilk olarak ağaç oyma tekniği ile basılmaya başlandı M.S. 593’te Çin’de kurulmuş.ilk basılı gazete de M.S. 700’de Pekin’de çıkmıştır.Matbaa ilk olarak uzak doğuda kullanılmıştır.

matbaa neyi değiştirdi

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir