Ana Sayfa / Sağlık / Rahim Büyümesi Nasıl Küçültülür?

Rahim Büyümesi Nasıl Küçültülür?

Genişlemiş Uterus Nasıl Küçültülür ?

Fibroidler en yaygın olarak rahim içinde büyüyen bir doku türünü tanımlamak için kullanılır. Rahim büyümesi nasıl küçültülür ve ne gibi işlevler uygulanır? Bu nedenle, uterus fibroidleri veya leiyomyomas olarak adlandırılır. Fibrotik doku, vücudun çeşitli bölgelerinde skar dokusunun oluşumunu tanımlamak için kullanılır. Örneğin, karaciğer, siroz olarak adlandırılan bir hastalık nedeniyle ciddi hasar meydana geldikten sonra yara dokusu geliştirir.. Uterus fibroidlerinin tam nedeni anlaşılamamıştır, fakat gerçek şu ki çoğu kadın hayatlarında bir noktada uterus fibroidleri elde edecek, şimdiki rakamlar yüzde 20 – 40 arasında. Kadınların genelinde rahim fibroidleri ile ilişkili komplikasyonların ortaya çıkmaması ve şikayet etmemesinin nedeni çoğu durumda oldukça asemptomatik olmaları ve kadınların bunların varlığından bile haberdar olmamalarıdır.

Uterus fibroidleri uterusun herhangi bir yerinde olabilir. En yaygın olarak endometrium arasındaki bölgede bulunurlar. Aşağıdaki tabaka myometrium olarak adlandırılır. Diğer bir durumda, daha karmaşık vakalar peritonda ve aynı zamanda servikste büyüyebildikleri halde bulunabilirler. Bir rahim fibroidi, kanserli ve kişinin hayatını tehlikeye atmayacak bir doku büyümesi değildir; Ancak, çok büyüklerse ağrılı adetlerde ve cinsel ilişkide bulunabilirler. Sadece nadir durumlarda bir leiyomyoma bir leiyomyosarcoma şeklinde kanserli hale gelir. Serviks ve peritonu istila eden büyük fibroidlerin tedavisi için en çok tercih edilen tedavi cerrahidir. Bu lifli dokunun kesilmesini içerir. Bu, uterusta çok fazla hasar ve doku kaybıyla sonuçlanıp bu da muhtemelen daha sonra birçok komplikasyona neden olabilir. Uterus fibroidlerinin daha küçük kısımları, endometriyozu tedavi etmek için kullanılan aynı metodolojiyle tedavi edilir.

Genişlemiş Uterus nasıl küçültülür

Tedavi, östrojenin rahim dokusu üzerindeki etkilerini modüle edecek progesteron kullanımından oluşur. Östrojen, endometriyal dokunun büyümesine neden olur ve aynı zamanda fibroidlere de neden olduğu bilinmektedir. Progesteron tedavileri, yirmi günlük bir süre boyunca günlük olarak alınacak olan noretisteron – bir progestin kullanımını gerektirir. Bundan sonra, adetler endometriyumu yok edecek ve muhtemelen fibröz dokunun bir kısmı da küçülecektir.

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Akupunktur endometriozis

Gebelikte Böbrek Hastalığı

Gebelikte Böbrek Hastalığı dünya çapında milyonlarca insan böbrek hastalığından etkilenmektedir, ancak iyi haber, bunların teşhis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir