Ana Sayfa / Soru Cevap / Şiddetten Nasıl Uzak Durulur

Şiddetten Nasıl Uzak Durulur

Şiddetten Nasıl Uzak Durulur

Şiddet yaşamış olduğumuz toplum içerisinde en önemli unsurlardan birisi olmaktadır. Günümüzdeki hayat şartları farkındasınız ki gittikçe zorlaşmaya başlamıştır.İnsanların psikolojilerinin bozuk olmasından tutun insanların hoşgörüsüzlüğüne kadar ki durumlar şiddeti ön plana çıkarabilmektedir ki bu her geçen gün daha da artmaktadır.

Sağlıklı ,hoşgörülü bir toplum için öncelikli olarak şiddetten tamamen uzak durmamız gerekmektedir.Şiddet diğer bir adı ile kaba kuvvet olarak tabir edilebilmektedir.Şiddet resmen medeniyetsizlik, orantısız güç olmaktadır.Güçlünün tamamen güçsüzü ezmeye çalıştığı bir toplum içerisinde yer aldığımız söyleyebiliriz ki şiddet ile ne biz ne ülkemiz gelişmişlik gösterebilir.Şiddetten tamamen uzak durulması bizlerin elinde olan bir şeydir. Çevrede yaşamış olduğumuz sorunları şiddet,kaba kuvvet ile değil demokratik yollar ile uzlaşma yöntemi ile çözmeye çalışmalıyız.

Kaba kuvvet güçsüz olanların ezilmesidir. Şiddete meyilli olanlar mutlaka psikolojik bir destek almaları gerekmektedir.Bu kötü alışkanlıklarından mutlak surette uzak durmalılar dır.Hoşgörü şiddetten uzak durmanın en önemli yoludur.

siddetten-nasil-uzak-durulur

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

sürme çekmenin faydaları

Sürme Çekmenin Yararları

Sürme Çekmenin Sağlığımız Açısından Yararları Sürmenin sağlığa oldukça yararı olduğunu biliyor muydunuz? Sürmenin ne iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir