Ana Sayfa / Eğitim Öğretim / Toprak Kirliliğinin Sonuçları Nelerdir

Toprak Kirliliğinin Sonuçları Nelerdir

Toprak Kirliliğinin Canlılara Zararları
Yeryüzünde yaşadığımız yaşamsal alaınız toprak yüzeyden oluşmakta ve bizlerde bu toprakların üzerine yaşam alanlarımızı inşa etmekteyiz.Toprak kirliliği canlılar için büyük tehlike olmaktadır. Topraklardan gıdalar üretmekte olduğumuz gibi yiyeceğimize tarım ile karşılamaktayız.Toprağın kirlenmesi demek başlıca hastalıkları ve sebze meyve gibi ürünlerin aynı zamanda tarım ürünlerini tüketemez duruma gelmemiz demektir.

Topraklar canlılar için çok önemli olup ciddi anlamda hayati önem taşımaktadır. Toprağın kirlenmesi ile bize verimli sağlıklı yiyecekler vermemesi anlamına gelir ve aynı zamanda toprak kuraklaşır hiç verim alamaz hale geliriz.Toprak kirliliğinin önlenebilmesi için insanlarımızın bilinçlenmesi gerekmektedir.Başlıca yerlere çöp atmak ,fabrika atıkları gibi bir çok şey toprağın kirlenmesine sebep olabilir.Farbirka ve sanayi kuruluşlarının bu konuda çok duyarlı olması gerekmektedir.

Toprak kirliliğini önlemek için hepimiz bilinçlenmeliyiz ve çevremizdeki insanları bilinçlendirmeliyiz.Toprağımızı en iyi şekilde korumak için yerlere çöp atmamalı toprağa atık maddelerin karışmasını engellemeyiz.Aynı şekilde derelere karışan atık maddelerini elimizden geldiğince engellemeliyiz çünkü toprağa karışmaktadır.

toprak-kirliligi

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Öğrenme Güçlüğü (Disleksi) İçin Çözüm Yanı Başınızda

Disleksi, günümüzde en çok karşılaşılan öğrenme bozukluklarından birisidir. Ancak bu sorunun ana kaynağı sanıldığı gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir