Ana Sayfa / Bilgi / Türk Heykeltraşların İsimleri

Türk Heykeltraşların İsimleri

Türk Heykeltraşlar Kimlerdir
Heykeltraşlık mesleği oldukça önemli olduğu gibi sanatsal bir bakış açısı ile üç boyutlu yapılmış formlara denilmektedir.Tarihte Heykeltraşçılık oldukça büyük bir yere sahipti ki bir çok kazıdan Heykeller çıkmaktadır. Heykellerin yapılışı insan,hayvan ve eşya gibi görünümler olmaktadır. Özellikle Heykeltraşlar insan görüntüsü meydana getirmektedir.Dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan kazılarda bir heykel ve heykelcikler çıkmaktadır. Eski tarihten bu yana gelen heykeller oldukça önemli olup zamanın Heykeltraşlarıda oldukça başarılı olmaktaydılar.

Ülkemizde de Heykeltraşlar var olup bir çok esere imza atmışlardır. Heykeltraşların tam olarak isimlerine aşağıdan bakabilirsiniz.

Ali Teoman Germaner
İlhan Koman
Mehmet Aksoy
Haluk Tezonar
Ali Hadi Bara
Kuzgun Acar
Mehmet İzzet Bey
Rahmi Aksungur
Hülya Vurnal İkizgül
Hüseyin Gezer
Hakkı Karayiğitoğlu
Ernur Tüzün
Burhan Alkar
turk-heykeltraslar

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir