Ana Sayfa / Bilgi / Yayların Kullanım Alanları Nereler

Yayların Kullanım Alanları Nereler

Yay Nerede Kullanılır
Yaylar bir çok alanda özellikle mekanik alanların olduğu her malzemede tercih edilmektedir.Yaylar esnek bir yapıya sahip olup üzerine güç uygulandığında büzülen ve bırakıldığında eski haline gelen bir yapıya sahip olmaktadır.Hemen hemen her alanda kullanımı epey bir yaygın olmaktadır. Bir diğer yay olan bir silah olan yay ve ok olmaktadır.Buda gerilen bir mekanizmaya sahip olup bırakıldığında hızlı bir şekilde okun gideceğe yöne gönderilmesi sağlanır.

Yaylar kullanım alanları olarak daha çok elektronik eşyaların yapımın içlerindeki mekanizmalarda kullanılır.Bunlara örnekler ise bulaşık makinesi,çamaşır makinesi,arabalarda,yatak,koltuk gibi bir çok alan sayabiliriz.Yay kullanımı yaygındır.Sizler bu konuda bir çok örnek üretebilirsiniz.

yay-kullanim-alanlari

Hakkında Admin

Eastern Mediterranean Üniversitesi 2008 yılı mezunuyum. Web sektörünün dışında bir bölümden mezun olmama rağmen paylaşımı sevdiğim için mimarlık bölümünü bir kenara bırakarak, ziyaretçilerime faydalı olabilmek için detaylı konularda makaleler yazıyorum. Umarım emeklerim sizlere de faydalı olmuştur.

Mutlaka Okumalısın

Kitap okumayı sev(dir)mek için ne tür yollara başvurulmalı

Bu yazımızda okuma alışkanlığı kazanmak, roman-hikaye kitaplarını okumayı sevdirmenin yolları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir